Zostań ambasadorem żeglarskiej stolicy Polski

Któż jako dziecko nie marzył o dalekich morskich podróżach? Czyjej wyobraźni nie pobudzały opowieści o wielkich przygodach pod wypełnionymi wiatrem żaglami? Przed wszystkimi, którzy realizację tych dziecięcych marzeń odłożyli ad calendas graecas, otwiera się właśnie wyjątkowa szansa, by przeżyć przygodę życia i stać się prawdziwym wilkiem morskim.

Telewizja Polska – patron medialny gdyńskiego zlotu żaglowców – organizuje przy współpracy z miastem Gdynia ogólnopolski konkurs „Zostań Ambasadorem Żeglarskiej Stolicy Polski”, w którym nagrodą główną jest rejs żaglowcem na trasie Turku – Gdynia w regatach The Culture 2011 Tall Ships Regatta.

Udział w konkursie wziąć może każdy. Jedynym warunkiem jest posiadanie dobrego pomysłu na hasło promujące Gdynię jako Żeglarską Stolicę Polski. Swoje propozycje można przesyłać do 12 sierpnia na adres mailowy: kch@tvp.pl

Zwycięzców wyłoni szacowne Jury, w skład którego wejdą:
Jacek Fedorowicz – aktor, scenarzysta, satyryk,
kapitan Marta Sziłajtis-Obiegło – najmłodsza Polka, która samotnie opłynęła świat,
redaktor Paweł Pochwała z TVP.

Werdykt Jury poznamy 16 sierpnia w programie Kawa czy Herbata.

Autorzy dwóch najciekawszych, najbardziej chwytliwych i najtrafniej oddających ducha żeglarskiej Gdyni haseł, staną się Ambasadorami Żeglarskiej Stolicy Polski i polecą 27 sierpnia do Turku w Finlandii, gdzie zamustrują na jednym z przepięknych holenderskich żaglowców (Złoty Lew lub Thalassa). W dniach 27 sierpnia – 4 września, jako pełnoprawni członkowie załóg, wezmą udział w morskich regatach z metą w Gdyni oraz w samym zlocie żaglowców w naszym mieście (2-5 września).

Krzysztof Romański

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*